Inwestycje

Inwestowanie na giełdzie.

Inwestowanie na giełdzie.

W obecnych czasach można inwestować na bardzo wiele różnych sposobów. Coraz więcej Polaków decyduje się na przykład na próbę pomnożenia swych oszczędności poprzez grę na giełdzie papierów wartościowych. Jest kilka sposobów inwestowania w ten sposób i przed naszym działaniem należy zastanowić się nad naszym temperamentem, ilością wolnego czasu, predyspozycjami, czy umiejętnościami. Najwięcej osób wybiera kupno i sprzedaż akcji w kilkudniowych przedziałach czasowych. Decyzje swe kierują zazwyczaj komunikatami ze spółek oraz otoczenia. Inną opcją jest kupno akcji spółek z dobrymi perspektywami, których papiery nie są obecnie zbyt drogie. Należy tu się jednak uzbroić w cierpliwość, gdyż na efekty możemy poczekać nawet kilka lat. Nie należy reagować na okresowe wahania kursów, lecz czekać na założone przez nas efekty. Osoby lubiące zastrzyk adrenaliny wybiorą zapewne daytrading, czyli nic innego jak wielokrotne transakcje zakupu i sprzedaży akcji podczas jednej sesji giełdowej. Należy się także zastanowić, czy będziemy inwestować w jedną spółkę, czy w kilka naraz. Warto zainwestować w firmę, która od lat świetnie radzi sobie na rynku przeprowadzek.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Finanse na starcie

Finanse na starcie

Rozpoczynasz działalność gospodarczą? A może planujesz rozwinięcie własnego, dużego biznesu? Przed tobą realizacja nowego projektu? W jakiej nie byłbyś sytuacji potrzebujesz środków na realizację swoich planów. Finanse dla firm to obszar działań dla jednostek zajmujących się współpracą przedsiębiorców z instytucjami finansowymi. Pod tym pojęciem kryje się cała szeroka gama aktywności związanych z finansami firmy. Konta bankowe, kredyty na start, kredyty obrotowe czy inwestycyjne, to tylko wierzchołek góry lodowej. Począwszy od wyszukania oferty pasującej do Twoich potrzeb oraz możliwości, poprzez przygotowanie odpowiedniego biznes planu, dokumentacji, wniosków zawsze musisz wykazać się profesjonalizmem. Warto skorzystać z pomocy instytucji specjalizujących się w doborze odpowiednich finansów dla firm. Inwestycja w kompleksową obsługę może przynieść wymierne korzyści w postaci zaoszczędzonego czasu, szybko i sprawnie przebrniętej procedury bankowej i zdobyciu środków na planowane inwestycje.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Czy warto inwestować w złoto

Czy warto inwestować w złoto

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu wszyscy byli oszołomieni wręcz tym, jak dobra inwestycja okazało się złoto, jakie przynosi zyski, jak szybko i przez długo okres czasu drożeje – wydawało się, że będzie tak jeszcze przez długi czas, bowiem analitycy rynkowi prognozowali większy lub mniejszy kurs złota w górę jeszcze do roku co najmniej 2016. Jednak kilka miesięcy temu, bowiem pod koniec roku 2012 okazało się, że nastąpiło znaczne odreagowanie na rynku złota i kruszec ten zaczął taniec w przerażającym (dla wielu) tempie, bowiem w ciągu kilku zaledwie miesięcy cena złota spadła o kilkanaście procent i nadal ma tendencje spadkowa. Tymczasem w roku 2012 liczne państwa dokonały zakupu dużych ilości złota, uzupełniając swoje zapasy w tym kruszcu, przewidując dalsze podwyżki cen tego surowa, co jest w sumie pewną prawidłowością w okresie czasu, kiedy gospodarki poszczególnych krajów rozwijają się wolniej, w oczy zagląda widmo kryzysu, a w dodatku sytuacja geopolityczna na świecie jest niepewna. Tymczasem wielkie obniżki cen złota zaskoczyły praktycznie wszystkich.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Rodzaje inwestycji.

Rodzaje inwestycji.

We współczesnym świecie każdy kto posiada wolne środki pieniężne ma bardzo wiele możliwości, by je zainwestować. Coraz popularniejsze staje się na przykład granie na giełdzie papierów wartościowych. Nie trzeba być w tej dziedzinie specjalistą, można polegać na wiedzy i doświadczeniu maklerów, którzy służą swoją pomocą podczas kluczowych decyzji inwestycyjnych. Podczas gry na giełdzie można dużo zyskać, ale tez wiele stracić. Lepszym rozwiązaniem dla osób nie posiadających nerwów ze stali jest zainwestowanie w obligacje, chociażby te emitowane przez Skarb Państwa, czyli najbezpieczniejsze. Ich oprocentowanie jest z reguły wyższe niż lokat bankowych, nasze środki pieniężne zostają jednak zamrożone na określony okres czasu. Najbardziej popularnym sposobem na pomnożenie oszczędności jest założenie lokaty w banku. Z reguły nie są one zbyt wysoko oprocentowane, jednak konkurencja na rynku sprawia, że czasami pojawiają się naprawdę ciekawe propozycje. Poza tradycyjnymi rodzajami inwestycji pozostają oczywiście bardziej egzotyczne, jak kupno metali szlachetnych, przedmiotów kolekcjonerskich, czy markowej whisky.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Kupno mieszkania jako inwestycja w nieruchomości

Kupno mieszkania jako inwestycja w nieruchomości

Jeszcze nie tak dawno temu, bo przed dwudziestu kilku lat w naszym kraju można było posiadać w zasadzie tylko jedne mieszkanie dla danej rodziny, nikt nie myślał o tym, aby inwestować pieniądze poprzez kupno kolejnych mieszkań. Obecnie to inwestycje w nieruchomości uważane są za jedne z bezpieczniejszych, zwłaszcza w czasach, kiedy notowania akcji na giełdzie są niepewne,, mają miejsce poważne zawirowania, a pieniądze tracą na wartości. Jednak decydując się na zakup mieszkania jako na formę inwestycji kapitału warto jest od razu zadbać o to, aby taka inwestycja przynosiła zyski nie tylko w odległej perspektywie czasowej, ale już zaraz po kupnie mieszkania – mowa tu jest o wynajmie danego lokalu mieszkalnego. Jeżeli mieszkanie będzie zlokalizowane w miejscu dobrze skomunikowanym z reszta miasta, a miasto będzie dużym ośrodkiem akademickim, to na pewno nie zabraknie kandydatów do wynajęcia takiego mieszkania, a wówczas będziemy jako właściciele takiego lokalu co miesiąc pobierali odpowiednie opłaty za wynajem mieszkania.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Lokata terminowa – na co zwrócić uwagę

Lokata terminowa – na co zwrócić uwagę

Na naszym rynku finansowym każdy, kto chce oszczędzać, gromadzić kapitał i na tym jeszcze zarabiać, znajdzie dla siebie na pewno odpowiednie instrumenty. Jednak jedne z nich są bezpieczne, za to zapewniające niezbyt wielki zysk, równoważący często jedynie straty spowodowane zjawiskiem inflacji, inne zaś mogą dać większy zysk, jednak trzeba się liczyć również z możliwością straty finansowej. Najwięcej osób w naszym kraju od lat już wielu jako najlepsza dla siebie formę gromadzenia kapitału wybiera bankowe lokaty terminowe – wpłaca się pieniądze do banku na określony procent i na określony czas, a po dochowaniu ustalonego terminu bank wypłaca odsetki w ustalonej wysokości. Jeśli decydujemy się na taka formę gromadzenia kapitału, warto jest wiedzieć, na co zwracać uwagę. Przede wszystkim istotna jest wysokość obiecanych odsetek, kolejna bardzo istotna kwestia to okres czasu, kiedy odsetki zostają kapitalizowane – najbardziej korzystnym wariantem jest kapitalizacja odsetek w krótkim terminie, na przykład po każdym kolejnym miesiącu posiadania takiej lokaty terminowej.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .